Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje maja charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Uwaga na oszustów. 21-latek, mieszkaniec Płocka , korzystał z możliwości internetu i próbował oszukiwać osoby z różnych stron Polski. Także z powiatu kłobuckiego. Na szczęście wpadł, bo chciał oszukać burmistrza Kotynię. Otóż oszust, rozmawiając w rozmowie telefonicznej z burmistrzem, sugerował mu, że jeśli gmina wpłaci na jego konto 2 mln złotych, to on zbuduje w krzepickiej strefie ekonomicznej 12 hal przemysłowych na wynajem dla Lidla i Biedronki. Burmistrz nie dał temu wiary, ponieważ strefa stoi od tak dawna pusta, że już nie wierzy w żadnych inwestorów. Sprawę zgłosił na policję do Zielonej Góry, a tamtejsi policjanci przekazali ją według właściwości sprawy do Krzepic. Śledzimy sprawę.


Teraz Popów. Rusza inwestycja zwana kanalizacją. Niestety pomimo wielu prób ze strony wójta oraz jego kolegi, burmistrza Dąbrowy Zielonej, nie uda się zbudować kanalizacji pod ziemią. Nie wystarczy na ten cel środków z Unii. Kanalizacja pobiegnie nad ziemią, jednym z pasów drogowych w Więckach. Tam, gdzie będzie biegła, wprowadzony zostanie na stałe ruch jednokierunkowy. Wójt deklaruje, że ruch będzie zamieniany w drugą stronę raz na 5 lat.


W Przystajni budowa Centrum Usług Społecznościowych ograniczy miejsca do parkowania. O samej budowie pisaliśmy już dawno temu. Do całej sprawy odniósł się wójt Mach.
– W związku z planowanymi pracami nastąpi czasowe ograniczenie możliwości parkowania na parkingu bezpośrednio przylegającym do skweru Kluby. Prosimy mieszkańców o zajmowanie miejsc parkingowych w sąsiedniej gminie lub pod budynkiem urzędu w Oleśnie lub w Krzepicach. Stamtąd zostaną zorganizowane dowozy do Przystajni na koszt państwa lub naszej gminy, jeśli dojadą państwo do zaplanowanego miejsca zbyt późno.


Wizyta w ambulatorium to główny sposób na uzyskanie pomocy lekarza po godzinach i w sytuacji gdy potrzeba jej pilnie, choć sprawa nie kwalifikuje się do wezwania pogotowia. Okazuje się, że czasy epidemii pogmatwały też korzystanie z tej formy pomocy lekarskiej – w Kłobucku pacjenci zmuszeni są czekać na zewnątrz budynku, nawet na deszczu. – Czy można coś z tym zrobić? – pyta radna powiatowa Olga Skwara. Odpowiedział jej starostwa Kiepura: – Owszem, można, jednak okazuje się, że ponad 75% stojących przed ambulatorium osób stoi tam nie do lekarza, a dlatego, że myślą, że stoją przed sklepem, do którego rzucili nową dostawę w cenach niższych o podatek VAT. Pracujemy nad rozładowaniem kolejek lub rozstawieniem nad stojącymi osobami altany ogrodowej. Dziękujemy za wyjaśnienia.

Napisał Konrad Ziębicki
* Opisywane sytuacje maja charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022